Co obiecuje Matka Boża?


  1. Więcej powołań i gorętsze, głębsze dążenie do świętości wśród księży i osób duchownych; mniej straconych i zdradzonych powołań!
  2. Świętość powołania i przebogate łaski dla osób poświęconych Bogu. Powrót do pierwotnego ducha ich świę­tych założycieli.
  3. Liczne nawrócenia wielkich i zatwardziałych grzeszników, przede wszystkim księży i osób poświęconych Bogu, którzy od Boga odeszli.
  4. Pewność osiągnięcia nieba, opiekę macierzyńską i obfite łaski dla wszystkich ludzi.
  5. Szczególną, cudowną moc leczniczą dla źródła w Fontanelle dla ciała i duszy. „Niech chorzy przychodzą do tego źródła, a z nimi wiele moich dzieci!”
  6. „Fontanelle ma się stać płonącą pochodnią wiary, modlitwy, wynagradzania!”
  7. „Montichiari stanie się miejscem, z którego promieniować będzie mistyczne światło na cały świat. Tak, to się spełni!”
  8. „Jednakże najbardziej oczywistym cudem będzie powrót dzieci do prawdziwej wiary, do prawdziwej miłości Pana! Potem nastąpi nowe pojednanie i pokój dla całego świata!”

Czyż nie są to nieomalże dech wstrzymujące obietnice oraz właśnie ten ratunek i pomoc jakich potrzebują i z utęsknieniem oczekują Kościół, księża, klasztory, ludzkość i cały świat? Jak bardzo powinniśmy się z tego cieszyć i być za to wdzięczni!

„Moja miłość obejmuje całą ludzkość!”

Czy wolno nam i czy można odrzucić tak wspaniałą propozycję kochającej Matki Bożej? Spełnijmy jej błagalne prośby! W istocie możemy je spełniać wszędzie: w domu, w naszych kościołach, w naszych seminariach, klasztorach, w uznanych przez Kościół miejscach piel­grzym­kowych Maryi.

Maria Rosa Mystica - Róża Mistyczna
Dopóki nie ma jeszcze ostatecznego uznania przez Kościół objawień w Montichiari* (zostało to jednak kilka­krotnie obiecane Pierinie przez Matkę Bożą) będzie rzeczą słuszną zachowanie roztropnej powściągliwości. Nie mogą wszyscy księża, zakonnicy i osoby poświęcone Bogu odbywać tam pielgrzymek.

Jednak wszyscy, a zwłaszcza wiele dusz modlących się, ofiarnych i pokutujących, może i powinno rozpocząć nabożeństwo do Matki Bożej Róży Mistycznej, bo przecież papież Paweł VI w dniu 30 kwietnia 1972r., w niedzielnym przemówieniu na Anioł Pański, wezwał świat, by w miesiącu maju wzywać Matkę Bożą przede wszystkim jako Różę Duchowną.

Papież Jan XXIII w swoim liście apostolskim skierowanym do całego świata, a zwłaszcza do wszystkich księży, do zakonów i osób duchownych prosił, aby wzywać pomocy Róży Mistycznej dla Soboru.
© 2013 Prosimy nie kopiować tekstów bez naszej zgody Kontakt